Iš pirmo žvilgsnio grandinė yra gana paprasta, tačiau jos tepimas – tai mokslas.  Dėl grandinių įvairovės, tepimo priemonėms keliami didžiuliai reikalavimai. Norint išnaudoti visą grandinės galią ir prailginti tarnavimo laiką, labai svarbu pasirinkti tinkamą tepimo priemonę. Priešingu atveju, laukia šios pasekmės: nusidėvėjimas, korozija, tarša ir nuosėdos. Tuomet grandinė darbo metu trūkčios, atsilaisvins, padidės triukšmas, dėl to gali sutrikti darbas ir pablogėti darbo kokybė bei iškyla remonto tikimybė.

Žinoma, grandinių tepimo priemonės turi atlikti šias pagrindines užduotis, kaip tepimas, aušinimas, apsauga nuo trinties, susidėvėjimo ir korozijos. Be to, jos turi būti atsparios spaudimui, o taip pat išvengti vibracijų, kurios būdingos daugeliui grandinių. Papildomai alyva turi mažinti energijos sąnaudas. Tepimo priemonės savybės priklauso nuo bazinės alyvos – mineralinė arba sintetinė (PAO, esterio pagrindu ) – ir nuo priedų paketo. Svarbiausi kriterijai, kuriais reikia remtis renkantis alyvą grandinei, yra temperatūra, grandinės sukimosi greitis, sukimo momentas ir papildomi reikalavimai, kurie keliami pagal  grandinės naudojimo sritį.

Temperatūra
Dažnai konvejerių ir transporto priemonių grandinės dirba esant ypatingoms temperatūroms. Konvejerių grandinės pvz.: šaldymo įrenginiuose, dirba labai žemose temperatūrose, dėl to, kad būtų užtikrintas ir patikimas tepimas, alyva turi turėti žemą stingimo temperatūrą ir mažą klampumą. Konvejerių grandinės kepimo krosnyse, priešingai – reikalingos aukštai temperatūrai atsparios tepimo priemonės su didele klampa ir aukšta pliūpsnio temperatūra. Todėl šioje srityje yra naudojamos tik grandinėms skirtos alyvos, kurios pagamintos iš sintetinių bazinių alyvų.

Greitis
Greitai besisukančių transporto priemonių grandinėms (pvz., dviratis ) reikalingas tinkamas tepalo klampumas, kad būtų išvengta tepalo nutekėjimo. Dirbant pramoninei technikai, sukimosi greičiai yra dideli, priešingai – reikia tikslaus dozavimo ir minimalaus alyvos kiekio. Šiuo atveju būtinas tepalo išsilaikymas ant tepamų paviršių, tai bus užtikrinta tik fizinės adhezijos būdu. Tokiu būdu padidinamas suvartojamos energijos efektyvumas.

Apkrova
Renkantis tepimo priemones, reikia atsižvelgti ir į apkrovas, veikiančias grandinėje, todėl didesnėms apkrovos reikia alyvų su dideliu klampumu ir su priedais, skirtomis aukštam slėgiui.

Aplinkosaugos sąlygos
Jeigu grandinė dirba aplinkoje, kurioje gali patekti dulkių, vandens, kietų dalelių, tai reikia tepimo priemonių, kurios turi geras prasiskverbimo savybes. Tuomet nešvarumai, patekę ant grandinės, nesugriauna apsaugos nuo korozijos ir nusidėvėjimo.

Papildoma informacija
Jautriose aplinkose, tokiose kaip kepyklose, farmacijos ir kosmetikos pramonėje, naudojamos tepimo priemonės, kurios turi sąlyti su kepamais gaminiais, farmaciniais arba kosmetiniais produktais, negali turėti neigiamos įtakos produktui arba vartotojui. Šios tepimo priemonės turi būti pateiktos NSFH 1 sąraše arba atitikti griežtus reikalavimus. Žemės ūkio ir miško sektoriuje pvz., pjūklų grandinėms, reikalaujama, kad būtų naudojami bioirūs tepalai.