Statyba ir statybinių medžiagų gamyba yra pagrindinės pramonės šakos visame pasaulyje. Naudojama technika ir medžiagos turi būti itin kokybiškos, kad būtų pasiekti geriausi rezultatai ir užtikrintas patikimumas. Betoninių segmentų, sienų ir lubų gamybai keliami specialūs reikalavimai. Dėl to, nuėmus klojinius, gaminiai be papildomo apdorojimo, gali būti naudojami iš karto. Svarbiausias formavimo alyvos uždavinys yra užtikrinti, kad betono paviršius būtų kokybiškas ir švarus.

Kokybiška formavimo alyva apsaugo klojinius nuo aplinkos poveikio, betono likučių, susidariusių gamybos metu, bei senėjimo ir korozijos. Aukštos kokybės formavimo alyva užtikrina ne tik ilgą tarnavimo laiką, bet ir suteikia klojiniams apsauga nuo apgadinimų, kurie atsiranda gamybos metu. Dėka geros alyvos, betono paviršius išlieka švarus ir  suteikiamas geras klojinių atskyrimas nuo gaminio. Dėl šios priežasties, formavimo alyva turi užtikrinti patikimą klojinio atskyrimą nuo gaminio net ir esant ekstremalioms eksploatacijos sąlygoms, pvz. temperatūros pokyčiai, drėgmė, dulkės, smūginės apkrovos.

Specialios formavimo alyvos naudojamos siekiant išvengti sukibimo tarp klojinio ir betono. Šių alyvų sudėtyje yra priedų, kurie palengvina atskyrimą tarp dviejų kontaktuojančių paviršių, gaminant betoninius gaminius.

Formavimo alyvos gali būti pagamintos iš mineralinių arba pusiau sintetinių bazinių alyvų, arba augalinių aliejų. Pvz., bioiri formavimo alyva ADDINOL Ökoplus XT U, kuri pagaminta iš augalinių aliejų, naudojama kai formuojami gaminai iš mažą akytumą turinčio betono. Be to, alyva jau galutinai paruošta naudojimui. Bazinių alyvų svarbiausia savybė yra klampumas, pagal kurį numatoma panaudojimo sritis. Be to, bazinė alyva turi būti atspari senėjimui ir termiškai stabili. Formavimo alyvų priedai turi turėti geras tirpimo savybes. Taip pat svarbu, kad alyva būtų ekologiškai saugi ir atspari žemai temperatūrai. Palyginus su parafininėmis arba hidrokrekingo alyvomis, augalinės alyvos mažiau atsparios senėjimui ir temperatūros pokyčiams, dėl to apsun-kina panaudojimo sąlygas. ADDINOL formavimo alyvos neturi tirpiklių, todėl jos skleidžia labai silpną kvapą, dėl to nereikalaujama ilgai vėdinti patalpas, naudojant šio gamintojo formavimo alyvas.

Norint pasiekti geriausius rezultatus, ypač svarbu yra atidžiai ir tolygiai paskirstyti alyvą. Tepimo priemonė ant paviršiaus paskirstoma rankiniu arba automatiniu būdu. Priklausomai nuo to ar naudojamas teptukas ar purkštuvas. Žinoma, naudojant purkštuvą, alyvos sąnaudos yra mažesnės yra ji paskirstoma tolygiau.

Nepriklausomai nuo alyvos panaudojimo srities, alyva privalo turėti optimalų klampumą. Naudojant purkštuvą, yra užtikrinama vienodas alyvos padengimo sluoksnis. Jeigu alyva yra didelio klampumo, tuomet ji turi būti pašildoma ir tuomet purškiama.

Formavimo alyvos klampa turi įtakos alyvos išeigai, kai tepimo priemonė paskleidžiama teptuku, nes tepant teptuku, negalima reguliuoti alyvos padengimo plėvelės storio. Alyvos išeiga priklauso nuo to ar alyva yra mažo ar didelio klampumo. Tai reiškia, kad didesnio klampumo alyvos reikės sunaudoti daugiau padengiant tą patį plotą, negu naudojant mažą klampą turinčią alyvą.

Reikia, jog būtų išvengtas alyvos perteklius ir nepriteklius. Jeigu alyvos bus panaudota per mažai, tuomet nebus užtikrintas optimalus klojinio nuo gaminio atskyrimas, ir betono dalelių liks ant klojinio. Tačiau alyvos perteklius taip pat yra neigiamas, didelis alyvos kiekis gali pabloginti betono paviršiaus kokybę. Tuomet, ant gaminių gali atsirasti nešvarumų, vandens ir dėmių. Tamsios ir šviesios dėmėes, esančios ant betono paviršiaus, rodo netolygų formavimo alyvos pasiskirstymą.

Todėl, norint pasiekti ekonomišką formavimo alyvos išeigą ir optimalią gaminių kokybę, būtina pasirinkti tinkamos klampos alyvą ir jos panaudojimo metodą.