Ar pagal spalvą galima spręsti apie variklinės alyvos kokybę? Kodėl variklinė alyva patamsėja eksploatacijos metu. Kodėl kai kurios alyvos patamsėja greičiau, negu kitos?

Į klausimus atsakinėja diplomuotas inžinierius Sven‘as Kioler’is,  ADDINOL kompanijos automobilinių produktų sektoriaus vadybininkas.

Šviežios alyvos spalva neparodo variklinės alyvos kokybės ar bazinių alyvų ir priedų jos sudėtyje.
Bazinės alyvos dažniausiai būna šviesios spalvos. Prieš įdedant priedus, sintetinės alyvos paprastai būna skaidrios spalvos. Tik įpylus tirpių veikliųjų medžiagų, alyva tampa gelsva arba medaus spalvos. Jeigu į alyvą dedama tamsiai raudonos arba juodos spalvos priedų, tai galutinio produkto spalva bus tamsi.

Kai kurių tepalų gamyboje papildomai dedami dažikliai. Tokių būdu gaunama alyvoms būdinga spalva: rausva, žalsva arba melsva. Be to, pirminis produktas niekada nepasidarys šviesesnis, tik truputi patamsės.

Eksploatacijos metu alyva staigiai patamsėjo.
Dėl senumo alyva patamsėja. Be to, čia didelę reikšmę turi temperatūra, eksploatavimo laikas, iš priedų  reakcijos metu išsiskiriantys  produktai bei patekę nešvarumai. Dyzeliniams varikliams skirta alyva tamsėja taip pat ir dėl pirminio degimo metu susidarančių suodžių. Benzininiams varikliams skirta alyva nebūna visiškai juoda ar tamsiai ruda, nes benzininiame variklyje degimo metu nesusidaro suodžiai.

Tamsi variklinės alyvos spalva rodo tai, jog veikia specialios aktyviosios dalelės, esančios prieduose.
Plovimo priedai neleidžia alyvoje netirpiems oksidacijos produktams sukibti į stambesnes daleles ir neleidžia joms nusėsti ant variklio sienelių bei detalių, dėl to nėra užkišami filtrai ar sutirštinama alyva. Taigi, plovimo priedai palaiko švarų variklį ir apsaugo jį nuo nusidėvėjimo.

Naujos variklinės alyvos staigus patamsėjimas, rodo puikias valymo savybes.
Didesnį dėmesį variklinei alyvai turėtų skirti tie vairuotojai, kurie turi senesnes transporto priemones! Šiuolaikinės tepimo priemonės gali ištirpdyti senas nuosėdas ir taip užteršti tepimo sistemą arba net sukelti variklio gedimą.

Didelio galingumo ADDINOL variklinės alyvos.
ADDINOL tiekia alyvas, kuriose naudojami kruopščiai parinkti aukštos kokybės priedai, kurie apsaugo ir išvalo visas variklio darbines dalis. Taip yra užtikrinamas ilgas variklio tarnavimo laikas, didelė galia ir maksimalus eksploatacijos laikas.

Paieškos sistema ADDINOL OilFinder padės greitai ir lengvai surasti Jums tinkamą alyvą, konkrečiai transporto priemonei. Ši sistema taip pat pateikia išsamią informaciją apie vairo stiprintuvų, stabdžių ir transmisines alyvas.