Nuo 2011 metų Amerikoje ir Europoje palaipsniui įsigalioja kenksmingųjų išmetamųjų dujų nauji standartai statybos bei žemės ūkio technikai. Tai reiškia, kad reikia žymiai sumažinti sveikatai ir aplinkai pavojingų dalelių ir anglies monoksido išsiskyrimą, dėl to yra keliami aukštesni reikalavimai išmetamosioms dujoms ir variklinei alyvai. ADDINOL  yra alyvų srities specialistė Vokietijoje, kuri pristato dvi naujas variklines alyvas, kurios pagamintos remiantis ACEA E9 griežtais standartais ir atitinka Euro IV ir Euro V reikalavimus.

Naujos inovacinės variklinės alyvos ADDINOL Professional 1040 E9 ir 1540 E9 yra skirtos sunkiasvorių sunkvežimių, žemės ūkio ir statybos technikos turbodyzeliniams  varikliams. Šios variklinės alyvos atitinka griežtus Euro IV ir Euro V reikalavimus, kurie skirti naujos kartos dyzeliniams varikliams,  kuriuose įrengta naujausia išmetamųjų dujų matavimo jutiklių sistema.

Nuo 2010 metų Euro V standartas yra privalomas sunkiajam transportui, o nuo 2011 metų statybos ir žemės ūkio technikai.

Šios variklinės alyvos visiškai atitinka ACEA E9 reikalavimus. Šiuos reikalavimus atitinkančios alyvos mažina išmetamų kietųjų dalelių (suodžių) ir degimo produktų kiekį, taip pat prailgina kietųjų dalelių filtrų (DPF) ir katalizatoriaus (SCR) tarnavimo laiką. Esant net ir ekstremalioms sąlygoms, ši alyva užtikrina apsaugą nuo korozijos ir dilimo. Taip pat, papildomai šie produktai turi antikorozinių ir plovimo priedų. Šios variklinės alyvos atitinkančios ACEA E9 reikalavimus, turi aukštesnės kokybės priedų paketus, kurie suteikia geresnę apsaugą nuo sulfatų, pelenų, fosforo, sieros, lyginant su kitų alyvų priedų paketais. Variklinės alyvos, atitinkančios ACEA E9 reikalavimus, turinčios priedų kompleksą Mid – SAPS (pelenai, fosforas, siera), skiriasi nuo Low – SAPS priedų rinkinio, kuriam keliami griežtesni reikalavimai. Dėl to, variklinės alyvos su Mid – SAPS technologija nerekomenduojamos varikliams, kuriems skirtos alyvos su Low – SAPS priedų rinkiniais.

ADDINOL Professional 1040 E9 rekomenduojama naudoti mūsų klimato sąlygomis, nes ji nepraranda savo savybių esant žemai temperatūrai, kurios yra ypač svarbios šaltuoju metų laiku, kai nepriklausomai nuo aplinkos temperatūros specialusis aptarnaujantis transportas turi užtikrinti susisiekimo sąlygas: valyti sniegą, barstyti druską ant slidžios kelio dangos ir t.t.
Klientai, kurie išbandė naująją alyvą ADDINOL Professional 1040 E9 ir 1540 E9, akcentuoja šiuos privalumus:

•    puiki apsauga nuo dilimo;
•    akivaizdus kietųjų dalelių ir suodžių sumažėjimas variklyje dėka panaudoto priedų paketo gaminant šią alyvą;
•    užtikrinta apsauga nuo korozijos nepriklausomai nuo transporto priemonės amžiaus.

Svarbu yra tai, jog ši alyva gali būti naudojama ne tik naujausiose , bet ir senesnėse transporto priemonėse. To pasekoje sumažėja naudojamų alyvų asortimentas bei eksploatacijos metu susidaro mažesnis atliekų kiekis.

Be to, ši alyva tinka technikai, kuri naudoja B05 (pvz: degaluose yra 5% biodyzelino) degalus.