Dujinių variklių naudojimas kogeneracinėse jėgainėse (mišriose šilumos ir elektros energijos jėgainėse) pastaraisiais dešimtmečiais susidūrė su pasauliniu piku dėl atsinaujinančių energijos šaltinių krypties plėtros. Dėl techninės pažangos šių įrenginių efektyvumas didėja, todėl jie tampa ekonomiškesni. Šiai dienai šiuolaikiniams ekonomiškumo reikalavimams atitinka varikliai kurių naudingumo koeficientas(elektrinis) siekia 48% ir kurių galia siekia keletą megavatų. Variklių technologijos plėtra yra glaudžiai susijusi su tepimo priemonių plėtra, kaip skysto „struktūrinio elemento“ kūrimu. Daugelis variklinių technologijų pasiekimų tapo įmanomais tik dėl pagerintų ekspluoatuojamų dujinių variklių alyvos charakteristikų.

Naujas gaminių asortimentas: ADDINOL Eco Gas 4000 XD

Pastaraisiais metais, po dideliu „ADDINOL MG-40 Extra Plus“ alyvos pasiekimų tose srityse, kuriose naudojamas kuras su dideliu dujų užterštumu (iš atliekų, sąvartynų ir t.t.), mūsų mokslinių tyrimų ir plėtros skyrius padarė dar vieną proveržį. „ADDINOL Eco Gas 4000 XD“ yra naujausia pačios sėkmingiausios gaminių linijos dujų variklio alyva, sukurta atsižvelgiant į moderniausios kartos variklius, naudojančius gamtines dujas ir išgrynintas netradicines dujų rūšis. Pasak Sven Köhler, gamybos vadovo, tai yra būtinas vystymosi etapas, jei mes stengiamės užtikrinti patikimą ir stabilų įrangos eksploatavimą naudojant mūsų produktų asortimentą, tai taip pat taikoma naujausiems dujiniams varikliams.

Naujos eksploatacinės sąlygos jau kontroliuojamos

Siekiant toliau tobulinti aukšto lygio eksploatacines savybes su nuolat augančiais kenksmingų išmetamųjų teršalų kiekio standartais, įrangos gamintojai, be kita ko, naudoja naujos konstrukcijos stūmoklius degimo kameroje arba keičia geometriją, dėl to tradicinės dujų variklių alyvos pasiekia savo veikimo ribas.

„ADDINOL Eco Gas 4000 XD“ alyvoje naudojama nauja priedų technologija, skirta atitikti aukščiausius reikalavimus. Tai užtikrina didesnį atsparumą oksidacijai aukštesnėje temperatūroje ir tokiu būdu sulėtinamas alyvos senėjimas. Be to, dirbant su netradicinėmis dujų rūšimis, net jei jose nėra kenksmingų priemaišų, neįmanoma atmesti degimo produktų rūgščių komponentų įsiskverbimą į alyvą. Tokiu atveju alyva ADDINOL Eco Gas 4000 XD dėl stabilios šarminės „buferinės“ atsargos užtikrina rūgštinių komponentų neutralizavimą ir sumažina variklių nusidėvėjimo riziką.

Aukštos kokybės bazinių alyvų naudojimas ženkliai sumažina garavimo nuostolius, o subalansuotas priedų paketas efektyviai sumažina nuosėdų susidarymą vožtuvuose, stūmokliuose, stūmoklių žieduose ir cilindrų įdėkluose. Visa tai sumažina neplanuotų prastovų kiekį. Variklio švarumas užtikrina visos elektrinės eksploatavimo ilgaamžiškumą.

Ilgesnis alyvos tarnavimo laikas, palengvivantis jūsų darbą

„ADDINOL Eco Gas 4000 XD“ alyva suteikia stabilesnę tepimo plėvelę ir tarnauja ilgiau nei tradicinės dujų variklių alyvos, nepaisant sudėtingų eksploatavimo sąlygų. „ADDINOL Eco Gas 4000 XD“ alyvos atveju puikūs rezultatai buvo gauti iš daugelio bandymų, kuriuos atliko tarptautiniu mastu pripažinti variklių gamintojai – MAN, MWM, MTU Onsite Energy, Caterpillar, Tedom ir kt. Daugelių atvejų, tepimo produktai jau seniai padeda kurti naujus standartus. Perėjus prie „ADDINOL Eco Gas 4000 XD“ alyvos, buvo ženkliai pratęstas alyvos tarnavimo laikas MAN varikliui, veikiančiam gamtinėmis dujomis, kurio karterio tūris buvo tik 25 litrai. Variklis buvo eksploatuojamas vienoje iš Vokietijos labdaros organizacijų.

Alyva ADDINOL Eco Gas 4000 XD teigiamai užsirekomendavo save ir veikime su netradicinėmis dujų rūšimis. Vienas iš Vokietijos žemės ūkio kooperatyvų, pradėjus naudoti „ADDINOL Eco Gas 4000 XD“, sugebėjo žymiai pratęsti alyvos tarnavimo laiką iki kito variklio alyvos keitimo MWM Motors TCG 2016 C V12 (karterių tūris 100 litrų). Tuo pačiu yra gerinamas variklio patikimumas, saugumas. Tepimo produktų ekspertų tyrimų rezultatų įvertinimo deka(juos atlieka ADDINOL techninio skyriaus specialistai) pavyko ženkliai padidinti alyvos tarnavimo laiką, nepažeidžiant gamintojo nustatytų ribinių verčių.

„ADDINOL Eco Gas 4000 XD su atsarga užtikrina aukšto efektyvumo šiuolaikinių variklių reikalavimų laikymąsi“, – sako gamybos vadovas Svenas Köhleris. Be to, nuolatinė mūsų alyvų analizės tarnybos „ADDINOL“ parama, suteikia operatoriams didžiausią saugos lygį, atsižvelgiant į originalios įrangos gamintojo (OEM) nustatytas garantijos sąlygas ir draudimą nuo įrenginių sugadinimo. Įrenginio priežiūros ciklo trukmę dažnai galima padidinti naudojant „ADDINOL Eco Gas 4000 XD“ alyvą. Įmonės operatoriui tai taip pat reiškia didelį sąnaudų taupymą, išlaikant įrenginio eksploatavimo patikimumą ir saugumą.